picture picture   

 
 
 
 
  Etilen Oksit Gaz Sterilizatörleri  
 
   
  • AX-60     • AX-135

      Masaüstü 

 

      Kardiyovasküler

 

   
  • AX-160     • AX-200  

 
 
  • AX-400   • AX-1000

 
  • AX-2000   • AX-4000

                                                                       Endüstriyel                                                                                                       Endüstriyel
                                              • AX-6000                                                               • AX-9000  

 

                       Endüstriyel

 
 
Yüksek Teknoloji
9000 lt’ye kadar kullanılabilir hacim   
% 100 EO
Negatif basınçla çalışma sistemi
Sterilizasyon ve Havalandırma aynı kabinde
% 100 güvenli
Microcomputer çalışma sistemli
Pratik, kullanımı kolay
Modüler, sterilizasyon poşeti eklenebilme
Kabin güvenlik basınç ölçümü ve anlık izleme
Düşük gaz tüketimi
Sağlam yapı, arıza risksiz kullanım
Kolay montaj, tahliye, su, basınçlı hava gereksinimsiz
Arıza risksiz çalışmayı garanti eder
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kit bazlı Gaz Difüzyon teknolojisi ile Yeni Nesil Gaz Sterilizatörleridir. Sterilize edilecek malzemeler, pratik olarak gaz kartuşu,  nem çipi  ve  dozimetre  ile  birlikte  Liner Bag içerisine konulur ve ağzı kapatılır. Liner bag, sterilizatörün içine yerleştirildikten sonra gaz kartuşunun düğmesine basılarak sterilizasyon başlatılır. Sterilizasyon ve havalandırma sonrası malzemeleriniz kullanıma hazırdır.

Cihazın en üstün özelliği, gerekli en az ekipmanın bir araya getirilmesiyle sağlamlık ve dayanıklılığı içeren kaliteli bir yapıyı sunması ile uzun ömürlü, arıza risksiz çalışmayı oluşturması ve servis gereksinimini minumuma indirmesidir. Zira geleneksel strelizatörlerde bulunan ağır kazan, bol miktarda sıhhi tesisat, aparatlar, selenoid valfler, elektriksel ekipmanlar, su deposu, basınçlı hava hatları ve özel tahliye giderlerinin oluşturduğu hantal yapıda sık sık arızalar ve buna bağlı operasyon ertelenmeleri, tedavi uzaması gibi durumlar olağandır.  Axis 'te herhangi bir su, basınçlı hava, vakum ve tahliye gereksinimi yoktur, montajı ve taşıması kolaydır.

   %100  EO

Üstelik Axis, rakiplerine kıyasla 1/10 oranında gaz tüketmektedir. 5 ve 11 gr 'lık kartuşlar ile çalışmaktadır.

Kullanıcı güvenliği, az miktarda gaz kullanımı yanı sıra membran yapısındaki Liner bag 'in oluşturduğu oldukça düşük oranda gaz difüzyonu ve Negatif basınç ile sağlanmaktadır. Pozitif basınçlı sterilizatörlerin tersine operatöre fiziksel olarak gaz ulaşması mümkün değildir. Ayrıca Liner Bag havalandırılan bir oda içerisine konulsa bile toksik seviye hiçbir zaman oluşmamaktadır. Liner Bag 'ler kabin içinde kabin mantığı ile ayrı bir sekonder koruma alanı oluşturmaktadır.

 

 
 
 

Dozimetreler, halihazırda sterilizasyonun Sıcaklık, Süre, Gaz Doygunluğu ve Nüfuzu,  Nem  oranı  gibi  kritik parametrelerini kontrol  eden  özel dozaj entegratördür.

 
 
 
 

204x150 mm ölçüsünde renkli dokunmatik ekranından komutlar girilebilmekte, uyarı mesajları  görülebilmekte ve çalışma modları takip edilebilmektedir. Tüm iletişim ve kullanım menüsü Türkçedir.

Dahili USB portu sayesinde bilgisayar ortamına bilgi aktarılması, modemler vasıtasıyla internet üzerinden çalışmanın izlenmesi ve kontrolü mümkündür.

Axis etilen oksit sterilizatör serisi gaz difüzyon tekniği teknolojisine sahiptir.Yeni vakum pompa tekniği sayesinde havalandırma kapasitesi ve cihaz güvenliği en yüksek seviyeye ulaştırılmıştır.

Axis etilen oksit cihazının en büyük özelliği sağlamlıktır. Paslanmaya karşı inox yapısıyla uzun ömürlüdür.

 
 
Sterilizasyon ile ilgili tarih, zaman, işlev takibi, dökümantasyon bilgileri cihaz üzerinde bulunan mini yazıcıdan çıktı olarak alınabilmektedir.
 

Uzun kateter Liner Bag'ler sayesinde 220 cm'e kadar kateterler, bükülmeden düz bir şekilde steril edilebilmektedir.Lot no, sterilizasyon ısı değerleri, havalandırma zamanı bilgileri görüntülenebilmektedir.

 

 

 

 

Steril Jet Konteynerları için tıklayınız

 
 
 

© 2004-11 Tüm hakları saklıdır| www.kordontip.com | Kordon Tıp Sağlık Araç Gereçleri